Rodzaje konkursów

Istnieje wiele rodzajów konkursów, w których możemy zdobyć wiele ciekawych nagród. Konkursy wyzwalają w osobach biorących udział wielkie emocje, a walka jest często bardzo zacięta. Chyba wielu z nas lubi brać udział w konkursach. Często swego rodzaju wabikiem, zachętą do wzięcia udziału w danym konkursie jest pula nagród, jaka jest do zdobycia. Do konkursów możemy zaliczyć na przykład takie przedsięwzięcia, jak : konkursy naukowe, konkursy sportowe, konkursy telewizyjne, czy konkursy radiowe. Do konkursów naukowych możemy zaliczyć różnego rodzaju quizy, w których sprawdzana jest nasza wiedza na dany temat z różnych dziedzin nauki. Często w telewizji możemy oglądać programy, w których zawodnicy odpowiadają na pytania, gdzie za poprawnie udzielane odpowiedzi są przyznawane różne nagrody.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na stronie hswstatic.com

Konkursy naukowe wymagają znajomości nauki od osób biorących w nich udział. Bez tej wiedzy ciężko będzie coś wygrać. Chyba, że będziemy liczyć na łut szczęścia. Konkursy sportowe są dość często spotykane na różnego rodzaju festynach, piknikach. Mogą to być zawody polegające na żąglowaniu piłki, na rzutach piłki do kosza, czy na strzelaniu bramek. Konkursy sportowe to także na przykład jazda slalomem rowerem, bieg na czas i inne tego typu zabawy. Natomiast do konkursów telewizyjnych możemy zaliczyć konkursy sms-owe, czy emitowane na naszych ekranach różne teleturnieje, w których nagrody mogą zdobyć zarówno osoby, występujące w telewizyjnych programach i biorące udział w konkursach, jak i telewidzowie, którzy oglądają te rozgrywki w telewizji, dla których są często przygotowywane różne quizy, pytania konkursowe.

Z konkursami należy jednak być ostrożnym, bowiem czasem możemy być nieco manipulowani, naciągani. W przypadku konkursów telewizyjnych, polegających na odpowiedzenie na pytanie wysyłając wiadomość sms, może się zdarzyć, że jeden sms nie wystarczy i będziemy proszeni o kolejne. Uważajmy, bo opłaty za te sms-y nie są tanie. Łatwo jest w takich przypadkach dać się wciągnąć i nawet możemy nie zauważyć ile ubyło nam z telefonicznego konta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *