Kreatywne odpowiedzi w konkursach

W wielu konkursach, od uczestników tychże konkursów, którzy starają się o zdobycie nagrody głównej, wymagane jest udzielanie kreatywnych, unikatowych odpowiedzi. Często tylko takie odpowiedzi dają nam szanse na zdobycie nagrody głównej. Pytania konkursowe mogą być na różne tematy. Dlatego liczy się kreatywność konkursowiczów. Powinni oni potrafić znaleźć się w wielu, często bardzo różniących się od siebie tematach. Zadanie nie jest łatwe, jednak często wymagane. Często zdarza się tak, że organizatorzy konkursów bardzo liczą na kreatywność odpowiedzi. Zwycięzcami konkursów mogą być osoby, które w jak najbardziej kreatywny sposób odpowiedziały na podane pytanie konkursowe. Odpowiedzi konkursowiczów mogą być często wykorzystane przy różnego rodzaju promocjach. Dlatego tak ważne są kreatywne odpowiedzi konkursowiczów.

zdjecie
Zdjęcie znalezione na stronie slamedia.org

Odpowiedzi te dotyczą oczywiście pytań otwartych, w których mamy pole do popisu, przy udzielaniu naszych odpowiedzi. W przypadku, gdy pytania są zamknięte – wybieramy jedną z pośród kilku podanych odpowiedzi – nie mamy możliwości udzielania własnej, być może kreatywnej odpowiedzi. Nie od dziś wiadomo, że kreatywność jest w cenie. Kreatywność pozwala w pewnym sensie zmieniać ten świat, wprowadzać nowości. Możemy także czynić ten świat weselszym, ciekawszym. Kreatywność pozwala na możliwość rozwoju, nowych przemyśleń, refleksji. Bycie kreatywnym, to chyba nic innego, jak umiejętność zachowania się w każdej sytuacji, wyjście z niej z tak zwaną „twarzą”.

Zdarza się bowiem czasem, że przykładowo pada pytanie w konkursie, na które często możemy nie czuć się zbyt pewnie, ponieważ na przykład nie jest to nasza dziedzina, którą się interesujemy. Kreatywność w tym sensie prawdopodobnie oznacza fakt, iż posiadamy takie umiejętności, iż nawet w sytuacji kiedy, nie mamy wystarczająco dużej wiedzy na dany temat, jesteśmy w stanie może nawet i drogą dedukcji, wywnioskować jakieś sensowne zdania, na dany temat, nawet jeśli temat jest daleki od naszych zainteresowań, od naszej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *